החתונה של דנה ואלעד

חתונה שישי בצהריים במועדון תל אביבי


החיבור של דנה מרקמן ואלעד סיט התחיל לפני שמונה שנים במסגרת העבודה. קלאסיקה של בוס ועובדת חדשה בחברה. למרות שכבר אחרי שלוש שנים היה ברור שזה זה, ההצעה הרשמית הגיעה אחרי 7 שנים במהלך טיול לרומא. "הוא הגיע עם טבעת והיינו בפוזיטנו, שזה אחד המקומות הכי רומנטיים בעולם. אבל הוא חיכה עם העניין עוד קצת וזה קרה כשהגענו לרומא. טיילנו על גדת הטיבר בלילה ואז הגענו לאי שנמצא באמצע הנהר. דיברנו קצת והוא שלף בספונטניות את הטבעת", היא מספרת בהתרגשות כאילו זה קרה היום.

את התכנון וההפקה של החתונה דנה לקחה על עצמה. הלוקיישן הנבחר היה האומן 17 לחתונת שישי בצהריים שיתאים לרצון שלהם באווירת מסיבה. המקום היה מעוצב כברסרי ניו יורקי, בשחור ולבן עם המון צמחיה ירוקה.

1 2-01 3

ספרי על תהליך בחירת השמלה

"חמישה חודשים לפני התאריך התחלתי בחיפושים של השמלה. הלכתי עם אמא שלי וחמתי. היינו אצל כמה מהעצבים הכי מוכריםופחות התחברנו. עד שהגענו להילה. ישר נדלקתי עליה ועל המקום, שמעוצב בסטייל מינמליסטי. מאוד דיבר אליי הניקיון והאישיות שלה כבשה אותי. רציתי משהו לא כלתי שיתאיםלמקום ולקונספט. עשינו שיחה מאוד נעימה והראיתי לה כמה כיוונים שהיו לי בראש. היא ישר הבינה אותי וקלטה את הגוף שלי ומה מתאים לי והתחלתי למדוד. בסוף חמתי שלפה מאחד הארונות בסטודיו שמלה די ישנה של הילה וזה היה בינגו". השמלה המדוברת עוצבה על ידי הילה לפני כ 8 שנים עבור קולקציית 2007. היא עשויה בד גיפיורשנקנה לפני 10 שנה. הילה התאהבה בבד וישר קנתה את כל הגליל. לדבריה, "הדוגמא אופיינית לבדים שהשתמשו בשנות השישים והשבעים של המאה הקודמת. השמלה שעיצבתי ממנו היא בהשארת שמלת הכלה של אימי, דודתי ועוד רבות בדורן.המאפיינים הם גזרת סיגר באורך חושף קרסול עם חגורת סטן לרוחב ופפיון בגובה המותן או תחת החזה בקו אמפייר".

שמלת ההשראה והוריה של הילה בשנות השישים

השמלה של אמא ההשראה

הייחוד של בד הגפיור הוא אופי הרקמה שמתבצעת בעבודה קפדנית על בד בסיסשמומס בסיום התהליך. כך נשארת רק הרקמה.

השמלה של דנה

5 6 Untitled-1 4-01

מתוך קטלוג 2008

echo c קולקציה 2008

בתהליך העבודה עם גאון הבינה מרקמן שהיא רוצה שמלה שניה, לריקודים "כי הראשונה צמודה ואלגנטית ורציתי להשתולל כמו שצריך". צודקת. הןבחרו יחד עוד שמלה, גם מקולקציה קודמת(2006) ושינו אותה בהתאם. גאון מוסיפה ש" ההשראה היא מדגמי ריקוד של בלרינות שתמיד אהבתיוכן בעזרתה האדיבה של קארי ברדשו מסקס והעיר שהפכה את זה לאופנה". ב 2014 עיצבה הילה וריאציה חדשה לדגם עם עבודתדרפהמטפאט משי בהשראת מחוך של כריסטיאן דיור משנות ה 50. דנה מוסיפה ש"היא הייתה מאוד נוחה וכיפית לריקודים. הילה הלכה יד ביד עם הרצונות שלי והוסיפה את האינפוט המקצועי שלה בכל השלבים. השמלות היו מדהימות ולא הפסיקו להחמיא לי עליהן. זה היה שונה וייחודי".

 

אם חברה תשאל אותך האם כדאי לה להכין את השמלה אצל הילה גאון, מה תאמרי לה?

"שהיא תהיה בידיים הכי טובות שרק אפשר. להילה יש לה את החומרי גלם הכי טובים, התפירה איכותית, וכל החוויה מדהימה. היא מאוד פרפקציוניסטית הייתי שם במלא מדידות וכל התופרות והאנשים שעובדים אצלה מקסימים. הרגשתי שאני מטופלת הכי טוב שאפשר"

 

מה עשית ביום של החתונה?

"אנחנו מאוד אוהבים את הבית שלנו. ידענו שיש לנו יום קצר ולא רצינו להיות בלחץ להספיק הכול אז החלטנו שכל ההתארגנות תהיה בבית. המאפרת והספר הגיעו אלי וגם את הצילומים עשנו פה. מהבית ישר נסענו לאומן. רצינו להגיש בנוח וזו הייתההחלטה חכמה בדיעבד. בחתונת שישי בצהריים יש פחות זמן. אכלנו, היינו רגועים והיה מדהים"

Dana Markman (7) Dana Markman (2) Dana Markman (5)

תני טיפ לכלות עתידיות 

"לא משנה כמה היית לחוצה קודם, להגיע לאירוע כמו אורחת ולשחרר בעניין של הפקת האירוע"

ממה הכי נהנית בהכנות לחתונה?

"הכי נהניתי מהמדידות וההתעסקות עם השמלות. זה ממש הרגיע אותי, והיחס של הילה נתן לי תחושת ביטחון שאני בידיים טובות ומקצועיות". 

מה היה הרגע הכי מרגש בחתונה"

"הכול היה מרגש אבל הכי מרגש ועצמתי הייתה ההליכה על השביל".

הגרסה הראשונה מתוך קטלוג 2007

echo c 2007-01

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *