על החנות

אני מזמינה אותך לקבל הצצה אל חנות הסטודיו שלי שנמצא ברחוב טשרניחובסקי בתל אביב אשר עוצב כתערוכה במוזיאון לאופנה ולא כחנות שמלות כלה טיפוסית.

תשע שמלות כלה לבנות מרחפות בחלל כהה, מוצלל, רצפת בטון שחור, סביב גרם מדרגות לבן, מדהים במבנה הארכיטקטוני שלו, היורד למתפרה. כל שמלה מוארת באלומת אור בודדת, תשע השמלות מייצגות טיפולוגיות  שונות מתוך הקולקציה השלמה. בקיר הארוך מולן ארון זכוכית מואר מוקפד באורך 7 מ' המכיל את כל הקולקציות.

HilaGaon_001_Photo_by_Ardon_Barhama

כבר נכתב על הסטודיו בספרים ומגזיני ארכיטקטורה ועיצוב פנים שונים מהמובילים בעולם בניהם: "fashion décor new interiors for concept shops" , בהוצאת GINGKO  האמריקאית שכתב על שישים חנויות קונספט מכל העולם מטוקיו ועד ניו יורק בניהן חנות של Alexander  McQueen.

מה היה החזון?

לפני שפתחתי את הסטודיו הסתובבתי ברחוב דיזנגוף, ויצא לי עם מי מחברותיי שהתחתנו לבקר בחנויות של שמלות כלה , לא, התחברתי למה שקורה שם. כמויות השמלות בצפיפות הרבה והחיבור לעיצוב רנסאנסי , מלכותי , נברשות מנצנצות, כל אילו לא מחוברים בעייני רוחי לעיצוב עדכני צעיר ואופנתי.

IMG_4845

במרכז החנות רציתי שתהיה פרזנטציה מרשימה של קולקציה נבחרת מהשמלות, תצוגה שתהיה בעצם חלון הראווה של החנות.

גם על הקומה התחתונה של הסטודיו קומת היצירה היה חשוב לי לעצב כסביבת עבודה כייפית , יפה נעימה שתעודד יצירתיות. רציתי סטודיו מרווח מסודר, שיעניק לכלות שלי תחושה של ביטחון ונוחות,תהליך שמלת הכלה הוא תהליך מיוחד ושונה וכלות רבות נוטות להילחץ כך שרציתי שהסטודיו יעניק להם תחושת שלווה וכך באמת כול הכלות שמגיעות אלי מתאהבות בסטודיו , במוזיקה באווירה ובעיצוב.IMG_4853

תהליך העבודה על החנות והסטודיו

על עיצוב החנות היו אמונים קרינה טולמנס ופליפ טומנק זוג אדריכלים מוכשרים שהייתה בינינו אהבה ממבט ראשון ועד היום זה הפרויקט שלהם שהם הכי מתגאים ומציגים תמונה של החנות שלי בעמוד הראשי  לאתר הבית האישי שלהם.

תהליך העבודה על החנות לקח 9 חודשים, כמו הריון .תשעה חודשים של שיפוץ ,עיצוב ותכנון. בחירת התאורה בנית הבובות, קנינו רהוט וינטאג' משוק הפשפשים ששיפצתי. עיצוב הארון , עיצוב הלוגו והכול בהתייחסות לפרטים הכי קטנים ממש כמו ההתייחסות שלי לשמלות הכלה.HilaGaon_010_Photo_by_Ardon_Barhama

מה נכתב ונאמר על החנות לאחר

"כבר מחדר המדידות עם וילון הפליסה אפשר להרגיש את הקלאסה ששורה במקום כולו. ולמרות שלהילה גאון אין חלון ראווה, אם נצמדים לזכוכית החלון אפשר לחזות בתשע בובות לבושות שמלות התלויות מהתיקרה ומרחפות מעל הריצפה בחלל המרכזי". עכבר העיר- נרי אבידן סלע

"ברחוב טשרניחובסקי  בתל אביב, בפברואר 2008 ,  פתחה מעצבת האופנה הילה גאון חנות חדשה לשמלות כלה, בעיצוב לא נורמטיבי, העובדה ששמלות הכלה, מוצגות על בובות – מודל התלויות מצווארן במוט ברזל, שמסתיים בתקרה, גורמת גם לעוברי אורח לבהות בחלון הראווה, אפילו אם הם לא מתכננים להתחתן בקרוב"– וואלה עיצוב

HilaGaon_055_Photo_by_Ardon_Barhama

תשע שמלות כלה לבנות מרחפות בחלל כהה, מוצלל, רצפת בטון שחור, סביב גרם מדרגות לבן היורד למתפרה. כל שמלה מוארת באלומת אור בודדת, תשע השמלות מייצגות טיפולוגיות שונות מתוך הקולקציה השלמה. בקיר הארוך מולן ארון זכוכית מואר באורך 7מ' המכיל את כלהקולקציה."

9 השמלות המרחפות מייצגות את הקולקציות השונות, ורעיון הריחוף של השמלות באוויר, נולד כתוצאה מהתחושה המרחפת של כלה ביום חתונתה,מעין תחושה רגעית וחד פעמית של אופוריה. הסטודיו בנוי משני מפלסים- קומה ראשונה- החנות עצמה, חלל לבן מואר שם מתקיימות הפגישות הראשונות, ניתן להתרשם ולמדוד שמלות כלה , ובקומה התחתונה- הסטודיו שם נעשית מלאכת היצירה/"יש אזור מדידה רחב ידיים שמאפשר לכלות הנרגשות להתלבט ולהתבונן בראי…

על העיצוב יוצא הדופן, אחראים זוג האדריכלים קארינהטולמן (ממשפחת טולמנ'ס) ופיליפ טומרנק.לדבריהם, הגישה העיצובית שלהם מתאפיינת במיעוט חומרים, במטרה לחזק את המותג עצמו, ולא להשתלט עליו מבחינה עיצובית. את החנות של גאון עיצבו לאחר שלמדו וחקרו את הקולקציות השונות והקטלוגים של השמלות. הם צבעו את הקירות בגוון כהה ורעיון הריחוף של השמלות באוויר, נולד כתוצאה מהתחושה המרחפת של כלה ביום חתונתה,מעין תחושה רגעית וחד פעמית של אופוריה., כששאר השמלות מוצנעות בארונות זכוכית חלבית עם תאורה פנימית, החושפת את צללית השמלות בצורה דרמטית.

"הבחירה ברחוב טשרניחובסקי היא בחירה מעניינת המצביעה על הרצון להתבדל ועל חוסר רצון להתברג במסלול הסלונים הממוסד של דיזנגוף או בן יהודה.

עיצוב הפנים של החנות הוא עניין ששווה להתעכב עליו. הוא שונה מאוד מכל סלון כלות שנראה במחוזותינו.

את הנברשות המנצנצות החליף מינימליזם מדויק ומהודר. גרם מדרגות מודרני מעוגל ולבן, רצפה שחורה וארון קיר מוקפד…."

"במרכז החנות על בובות דיגום שעוצבו במיוחד מרחפות 9 שמלות מהקולקציה, מוארות בדרמטיות. מעין מיצג דקורטיבי שנותן לחנות מראה של גלריה. את הלוק משלימה מנורת רטרו עשויה סרטי פלסטיק לבנים שמשתלבים יפה עם התחרות הלבנות ושאר הבדים הצחורים."

תכלת פלדמן ל time out “

לא היה עיתון שמכבד את עצמו שלא כתב על עיצוב החנות וגם נכתב עליו בספרי עיצוב מובילים בעולם, וכן באתרי אינטרנט מובילים של אדריכלות ועיצוב , אפילו העתיקו לי את עיצוב החנות ופורסמה על כך כתבה בוואלה. הנה חלק קטן מאוד מהכתבות שפורסמו.


 

הסטודיו


 

HilaGaon_040_Photo_by_Ardon_Barhama HilaGaon_037_Photo_by_Ardon_Barhama HilaGaon_041_Photo_by_Ardon_Barhama


כתבו עלינו


את 27-4-09 (2) time out mars 2008דף נחיתה - ל THE MARKER WOMEN 5-09


מתוך "Fashion decor" ספר עיצוב


fafhion_decor

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *